logo
036738497

עדכונים אחרונים
שינוי חייך הוא בידך !!
קורס תטא הילינג

שתף |
שאלות ותשובות     רפואה סינית     צלילים עיליים     תטא הילינג     ריקול הילינג     כל הקטגוריות

צלילים עיליים - חלק א´

בפעם הראשונה בה נתקלתי באדם המפיק צלילים עיליים נדהמתי. לאוזני הגיעו שני קולות, האחד היה קולו הרגיל של המתרגל ואילו הצליל השני שבקע מגופו היה צליל גבוה ושמימי, צליל שמעולם לא שמעתי כמותו בעבר אך עם זאת היה עבורי מוכר ונעים.

 
צלילים עיליים
.
 
כלי נגינה רבים מייצרים צלילים מיוחדים המשפיעים על תדרי המרכזים האנרגטיים, אך הכלי המופלא ביותר הוא קולו של האדם.

בפעם הראשונה בה נתקלתי באדם המפיק צלילים עיליים נדהמתי. לאוזני הגיעו שני קולות, האחד היה קולו הרגיל של המתרגל ואילו הצליל השני שבקע מגופו היה צליל גבוה ושמימי, צליל שמעולם לא שמעתי כמותו בעבר אך עם זאת היה עבורי מוכר ונעים.

תופעת הקול הגבוה נקראת צליל עילי, OVERTONE, קול הנושא בקרבו את הרמונית וסדר היקום. 
צלילים עיליים, אוברטונים, התקיימו בהרבה תרבויות עתיקות. שמאנים, מרפאים ואנשי רוח השתמשו בכוחם של הצלילים לריפוי ומדיטציה. אדם השומע או מפיק צליל עילי מתחבר להרמוניה שבתוכו ומכאן מגיע תהליך הריפוי. באמצעות הצלילים מושך אליו האדם את ההרמוניה המתקיימת כל הזמן ביקום להתקיים כחלק בלתי נפרד מעצמיותו.
 

הקשר בין מוזיקה, שאמאניזם, מתמטיקה וריפוי

במבט ראשון כלום, אולי גם בשני. אבל אם ניתן עוד כמה מבטים חודרניים... ביון העתיקה אפולו היה אל המוזיקה והרפואה. היו שם מקדשי ריפוי שהתמקדו במוזיקה ככוח עיקרי ליצירת הרמוניה בין הגוף לנפש ובכך לגרום לריפוי. 
 
אחד מהוגי הדעות החשובים, שזכור בגלל המשפט המפורסם שלו על הצלעות של המשולש בריבוע, הוא פיתגורס בן המאה ה-6 לפנה"ס. מה שפחות ידוע הוא שפיתגורס עמד בראש מסדר שנקרא "הפיתגוראים", שעסק בין השאר, בקשר שבין המתמטיקה למוזיקה.

הפיתגוראים השתמשו בכלי פשוט שנקרא מונוקורד. המונוקורד היה מורכב ממיתר אחד שנמתח מעל פיסת עץ.
הם גילו שחלוקה של המיתר למשל לשניים- שנעשית על ידי פריטה של המיתר והנחת אצבע בדיוק על מרכז המיתר תיצור צליל מסוים שונה מהצליל של המיתר השלם, וכך גם בשליש המיתר וברבע וכן הלאה. כלומר, בכל מיתר מסתתרים עוד הרבה צלילים חבויים ששונים מהצליל המקורי של המיתר. פיתגורס קרא להם הרמוניות. הוא האמין שהצלילים הללו נושאים את ההרמוניה של היקום.

הרבה מידע מאותה תקופה אבד או נשמר בסודיות, אבל הקשר למתמטיקה ברור- רק בשברים הפשוטים נוצרים צלילים עילאיים: מיתר שחולק לשלוש מדמה משולש וכך אנו ממשיכים עם הריבוע, המחומש וכו'..
 
פיתגורס השווה את היקום למונוקורד עצום, עם מיתר שמחבר בין רוח לחומר. הקשר ההרמוני, על פי דבריו, קיים בכל חוקי הטבע וגם בכוכבי הלכת. הוא טען שעצם תנועת כוכבי הלכת בסיבוב יוצרת צליל. נאמר על פיתגורס שהיה מסוגל לשמוע את התדר שמפיקים כוכבי הלכת. הוא קרא לכך "מוזיקת הספירות".
אנחנו רק יכולים לדמיין איזו יצירה זאת!!

לימים המדע המודרני אכן אישר כי כוכבי הלכת מפיקים צליל בתדירות מאוד נמוכה. טובי הפיזיקאים בעולם שוקדים כיום על תיאוריה מדעית חדשה שאמורה לאחד בין התפישות השונות במדע הפיזיקה ונקראת תורת המיתרים. התיאוריה גורסת שהחלקיקים הקטנים ביותר ביקום עשויים ממיתרים רוטטים רב-מימדים. כלומר, היקום הוא כלי נגינה אחד גדול!


כלי נגינה

המונוקורד קיים גם כיום ככלי נגינה, רק שבצורתו כיום הוא מורכב ממספר מיתרים שמכוונים לאותו צליל וכאשר פורטים בו במקומות ספציפיים על גבי המיתרים מופקים צלילים עיליים.

כלי נגינה נוסף המשמש ליצירת צלילים עיליים הוא הקערות הטיבטיות (קערות מזמרות). אלו הן קערות המורכבות משבעה סוגים שונים של מתכות ומשמשות נזירים טיבטיים ככלי לפולחן ומדיטציה. ניתן להשתמש בקערות טיבטיות גם ככלי טיפולי על ידי הנחת הקערות על גבי המטופל או מסביבו. הקשה על הקערות מפיקה את הצלילים.

אני משלב רפואה סינית עם צלילים עיליים. הטיפול מועצם על ידי שירת הצלילים עיליים. קיימת סינרגיה בין הצלילים עיליים של המטפל לבין אלו של הקערות דבר היוצר צלילים עיליים יותר ברורים ויותר חזקים.


האזנה לצלילים עיליים

בסדנאות של לימוד צלילים עיליים ובטיפולים אישיים אנשים מדווחים לי על תחושות זרימה אנרגטית בגוף, ריפוי פיזי, שחרורים רגשיים, ריחוף, חזיונות וחלומות המופיעים ביתר בהירות. למעשה כל אותן תופעות מיוחסות לאדם העובר ריפוי וצמיחה.
עצם ההאזנה לצלילים עיליים היא היוצרת את התופעות הללו. ההקשבה איננה רק דרך האוזניים, אלא הגוף כולו הוא המקשיב. לעיתים לוקח לאנשים זמן עד אשר הם שומעים את הצלילים העיליים, אך כשמתחילים לשמוע את צלילי הפלא שומעים אותם בכל מקום.
ברוח, בגלי הים, במכונית נוסעת ובזרם המים במקלחת. כאילו שסוד כמוס של הטבע פתאום נגלה ואתה נפעם לנוכח יופיו.
 
 
מאת: אלעד שלו.
פרסום ראשון :10/07/2009 10:55:01
עדכון אחרון :29/04/2012 22:59:02
 
למה לבוא לטיפול ברפואה סינית משולבת אצל אלעד שלו?
הטיפול ברפואה סינית משולבת, נוצר לאחר ניסיון רב שנים, והוא מאפשר לך תהליך ריפוי
עם תוצאות מידיות ועם זאת עמוק ואיכותי, תוך כדי התייחסות לרמות הפיזיות, הרגשיות והרוחניות שבך.
הטיפול מותאם אליך אישית לאחר אבחון מעמיק וכולל את השיטות: דיקור סיני בשיטת האיזון, תטא הילינג, צמחי מרפא, תזונה, טווינה ועוד.
רפואה סינית   צמחי מרפא   דיקור סיני   דיקור סיני בשיטת האיזון   טווינה   אבחנה ברפואה סינית   דיאטה הרזייה   מיגרנה
טיפול בכאב   פציאליס   חרדה   טחורים   פריצת דיסק   כאבי גב   קרוהן וקוליטיס   התעלה הקרפאלית
מערכת החיסון   בלוטת התריס   שפעת   הרפס   כתף קפואה   מעי רגיז   ברכיים   אסטמה
אנמיה   תסמונת קדם ווסתית   גיל המעבר   מרפק טניס   דורבן בעקב   קרע בגיד   פטריה בנרתיק   אלרגיה
פוריות   עצירות   פציעות ספורט   פיברומיאלגיה   צלילים עיליים   תטא הילינג
 
SHALEV אלעד שלו - האתר בתהליכי שידרוג, בקרוב האתר המשופר לנוחיותכם
לפניה טלפונית : 050-9095005 ניתן להשאיר הודעה מייל - info.shalevclinic@gmail.com