logo
036738497

עדכונים אחרונים
שינוי חייך הוא בידך !!
קורס תטא הילינג

שתף |
שאלות ותשובות     רפואה סינית     צלילים עיליים     תטא הילינג     ריקול הילינג     כל הקטגוריות

אנמיה

סחרחורת, עייפות, חולשה כללית. מוכר לך?
ייתכן שחסר לך דם.
חוסר דם. מה זה אומר?


 

אנמיה

 

קצת פיזיולוגיה..

כדוריות הדם האדומות הן תאי דם שתפקידן להעביר המוגלובין, שהוא החלבון שאחראי להובלת החמצן בדם. המוגלובין בנוי מחלבון ומברזל. החמצן, שנמצא בריאות, נקשר להמוגלובין וזה מוביל אותו מהריאות לרקמות השונות בגוף בתוך כלי הדם.
 
ערכי נורמה
 
גבולות הנורמה של המוגלובין:
נשים: 12-16 מ"ג לדציליטר 
גברים: 13- 17 מ"ג לדציליטר.

גבולות הנורמה של כדוריות הדם האדומות: 
נשים: 5.30-3.80
גברים: 5.60-4.20

ירידה מתחת לערך המינימום פירושה אנמיה שתבוא לידי ביטוי בחולשה, בסחרחורות, בעייפות ועוד. במקרים אחרים, כשריכוז החמצן בגוף נמוך כמו שקורה כשנמצאים במקום מאוד גבוה, או כמו שקורה במחלות ראה ועישון, הגוף מייצר יותר כדוריות אדומות, כדי שתהיה לו אפשרות לקלוט יותר חמצן, ואז ערכי ההמוגלובין יכולים להגיע מעל המקסימום.
 
 
סיבות עיקריות לאנמיה:
 
*  חוסר בברזל שמרכיב את ההמוגלובין. החוסר יכול לנבוע מתזונה לא נכונה, מבעיות ספיגה של הברזל בגוף, מדימומים רבים מידי ועוד.
*  חוסר ב-B12 - B12 הוא ויטמין שעוזר לפעולת חלוקת התאים בגוף יחד עם החומצה הפולית. כאשר חסר B12  חלוקת התאים נפגעת. אחד הסימנים הוא יצור מופחת של כדוריות דם אדומות במח העצם. את ה- B12 ניתן לקבל בעיקר  ממזונות מהחי: בשר, דגים וביצים. מלבד לסימני האנמיה מחסור חמור ב-B12 יכול לגרום לפגיעה במערכת העצבים. מצב זה הוא נדיר יחסית ופגיעה מהסוג הזה מסוכנת מאוד.
 

קליניקה נפוצה של אנמיה:

חולשה, פלפיטציות (דפיקות לב), קוצר נשימה, חולשה, חיוורון, נשירת שער ועוד, אצל נשים נראה גם שינויים בווסת.
הטיפול המערבי המקובל הוא מתן של ברזל או B12 לפי הצורך.
לעיתים יש סיבות נוספות או בעיה של ספיגה ואז יש לנקוט בצעדים אחרים.
 

חסר דם על-פי הרפואה הסינית

עוד הרבה לפני בדיקות הדם ידעו הסינים לשייך סימפטומים מסוימים לחסר דם: עייפות, חיוורון, פלפיטציות- דפיקות לב, נקודות שחורות מול העיניים, נשירת שיער, ציפורנים שבירות, הפרעות בשינה- קושי להירדם, הפרעות במחזור, מיעוט דם בווסת, דם בהיר, סחרחורות, כאבי ראש ועוד.
 
על פי הרפואה הסינית עלינו לאתר את הגורם לחסר הדם, הגורם לאנמיה. למה הדם מותש? לעיתים זה בגלל תזונה לא נכונה, לעיתים בגלל מתח רב או בגלל עודף עבודה, ולפעמים בגלל איבוד דם מאסיבי בווסת או בדימום אחר.
 
ברפואה הסינית חסר דם יכול להיות מקושר לאיבר הטחול, הלב או הכבד. לכל איבר משויכים סימפטומים שונים וניתן טיפול שונה. צמחונות אינה מחייבת מצב של אנמיה בתנאי ששומרים על תזונה נכונה.

מזונות מחזקי דם על פי הרפואה הסינית: בשר ודגים, ביצים, עדשים, שעועית אזוקי, פירות אדומים כמו תותים, ענבים, דובדבנים, פירות יבשים כמו אגוזים תמרים צימוקים ועוד.
התאמת התזונה היא בהתאם למצב המטופל ולכן רצוי להתאים את התזונה לאבחנה שניתנה על ידי המטפל.
 
יש לציין שאף אם בדיקות הדם יראו על מצב תקין - עדיין יתכן שאבחנה סינית היה מצב של חסר דם שמצריך טיפול. האבחנה ברפואה סינית תעשה על ידי לקיחת דופק, התבוננות בלשון וניתוח הסימפטומים שהמטופל מציג.
הטיפול יעשה על ידי מתן צמחי מרפא שמותאמים אישית למטופל ודיקור סיני.
מטרת הטיפול איננה רק להוסיף ברזל או B-12 לדם אלא גם לטפל בסיבה בגינה איבד הגוף ערכים אלו? מדוע לא נוצר דם בגוף? או היכן הוא אבד?
השאיפה של המרפא הסיני היא להביא את המטופל לבריאות ואיזון הגוף ע"י דיקור, ותזונה נכונה ללא נטילת תוספים חיצוניים. הרבה פעמים נטילת ברזל, למשל, מלווה בתופעות לוואי לא נעימות כגון עצירות. 
 
 
סוד השילוב - רפואה סינית משולבת
 
רפואה סינית משולבת היא ריפוי ע"י כמה טכניקות שונות: טווינה, צמחי מרפא, תזונה נכונה, דיקור סיני בשיטת האיזון, יחד עם ריקול הילינג, תטא הילינג, דימיון מודרך וכו'.

מקור האנמיה יהיה משהו עמוק באדם. נוכל לזהות את המקור הזה ע"י חקירה של האמונות השורשיות של האדם. הרפואה הסינית מסבירה שמבחינה פיזית אמונות אלו שוכנות בגוף, באיברים הפנימיים. הרפואה הסינית גם מסבירה כי 99% מהמחלות הפנימיות נוצרות מרגשות ודפוסי חשיבה. הרגשות והדפוסים יוצרים חסימה בזרימת האנרגיה במרידיאנים (ערוצים בהם זורמת האנרגיה לאורך הגוף) ובהמשך יוצרים את המחלה. 

הדיקור מתבצע בין היתר בנקודות מסויימות בגוף שפותחות את החסימות האנרגטיות ומשיבות את הזרימה התקינה לגוף. מטופלים מעידים על תחושה של זרימה בעת החדרת המחט, זו נקודה פשוטה המעידה על פתיחה של חסימה. לעיתים חסימה אנרגטית תשתחרר לאחר טיפול בודד, לעיתים החסימה נפתחת ושוב נסגרת ולעיתים לאחר מספר טיפולים, זה תלוי במשך הזמן שהייתה החסימה בגוף והעוצמה שלה.

 
 
בברכת בריאות,
אלעד שלו

 

פרסום ראשון :15/03/2012 13:49:35
עדכון אחרון :07/08/2013 16:21:04
 
למה לבוא לטיפול ברפואה סינית משולבת אצל אלעד שלו?
הטיפול ברפואה סינית משולבת, נוצר לאחר ניסיון רב שנים, והוא מאפשר לך תהליך ריפוי
עם תוצאות מידיות ועם זאת עמוק ואיכותי, תוך כדי התייחסות לרמות הפיזיות, הרגשיות והרוחניות שבך.
הטיפול מותאם אליך אישית לאחר אבחון מעמיק וכולל את השיטות: דיקור סיני בשיטת האיזון, תטא הילינג, צמחי מרפא, תזונה, טווינה ועוד.
רפואה סינית   צמחי מרפא   דיקור סיני   דיקור סיני בשיטת האיזון   טווינה   אבחנה ברפואה סינית   דיאטה הרזייה   מיגרנה
טיפול בכאב   פציאליס   חרדה   טחורים   פריצת דיסק   כאבי גב   קרוהן וקוליטיס   התעלה הקרפאלית
מערכת החיסון   בלוטת התריס   שפעת   הרפס   כתף קפואה   מעי רגיז   ברכיים   אסטמה
אנמיה   תסמונת קדם ווסתית   גיל המעבר   מרפק טניס   דורבן בעקב   קרע בגיד   פטריה בנרתיק   אלרגיה
פוריות   עצירות   פציעות ספורט   פיברומיאלגיה   צלילים עיליים   תטא הילינג
 
SHALEV אלעד שלו - האתר בתהליכי שידרוג, בקרוב האתר המשופר לנוחיותכם
לפניה טלפונית : 050-9095005 ניתן להשאיר הודעה מייל - info.shalevclinic@gmail.com