logo
03000000

עדכונים אחרונים
שינוי חייך הוא בידך !!
קורס תטא הילינג

דיקור סיני

שתף |
 
דיקור סיני - אקופונקטורה 
 
 
דיקור סיני הוא אחד מבין שיטות הריפוי העתיקות והיעילות בעולם. 
הדיקור הסיני קיים כבר אלפי שנים והוא מתבסס על ידע שהיה
לקדמונים הסינים על צורת האנרגיה בגוף האדם.
לאנרגיה הזו קוראים בסינית צ'י.
 
 
צ'י
 
למילה צ'י אין ממש תרגום בעברית, פירוש הסימנייה הוא סיר המבשל אורז ומפיץ חום ואדים.
אלפי שנים לפני תורת היחסות של אינשטיין (בה הובן כי כל מסה אפשר להפוך לאנרגיה) הסינים ידעו שהכול עשוי  אנרגיה.
 
מלבד הבנה שהכול בנוי מאנרגיה, שלרובנו היא הבנה תיאורטית בלבד, הסינים גילו שמבחינה מעשית יש צ'י שזורם בתוך גוף האדם, ברפואה הסינית קראו לסוגי הצ'י השונים בגוף בשמות כמו: הצ'י המזין, שהוא האנרגיה שמחייה ומזינה את הגוף, הצ'י המגן שהוא הצ'י של המערכת החיסונית, הצ'י של המזון, הצ'י של האוויר, הצ'י של איבר הטחול, הכבד ועוד..
 
הסינים מיפו את זרימת הצ'י בגוף, הם טענו שהצ'י זורם בערוצים בגוף ממש כמו שמים זורמים בנחלים.
המילה מרידיאן היא המילה המערבית שניתנה לערוצי הזרימה האלה.
 
 
מרידיאנים
 
הפירוש המילולי של המילה מרידיאן הוא קווי האורך והרוחב שנמצאים על גבי מפות כדור הארץ. הציורים הסינים עם ערוצי הזרימה והנקודות הזכירו לאירופאים שביקרו בסין את הציורים על כדור הארץ וכך נטבע השם. הפירוש של המילה סינית הוא ערוץ זרימה. 
 
כמו שמערכת כלי הדם מזרימה דם בעורקים, עורקיקים ונימי דם המגיעים לכל תא, כך מערכת המרידיאנים מזרימה צ'י במרידיאנים ראשיים שמתפצלים כך שהצ'י מגיע לכל תא ותא בגוף.
 
ישנם 12 מרידיאנים ראשיים שקשורים ל-12 האיברים בגוף:
ראות, מעי גס, קיבה, טחול, לב, מעי דק, שלפוחית השתן, כליות, מעטפת הלב, מחמם משולש, כיס המרה וכבד.
 
תפקיד 12 המרידיאנים הוא להפיץ את האנרגיה של האיבר בגוף. חשוב להגיד שהמרידיאן הוא לא רק "צינור" שדרכו עוברת האנרגיה, אלא יש לו חלק פעיל בתור שלוחה של האיבר אליו הוא קשור.
 
מלבד 12 המרידיאנים ישנם שמונה מרידיאנים מיוחדים, שקשורים לאנרגיות היותר עמוקות של האדם. הם נוצרים אצל העובר בשלבים ראשונים מבחינה כרונולוגית. נזכיר כאן רק שנים מהם: החוצה הקדמי והחוצה האחורי שיוצרים בין שניהם מעגל (המעגל הקטן), שחוצה את הגוף לשנים – ימין ושמאל, מעגל שמשתמשים בו הרבה בשיטות מדיטציה שונות.
 
מלבד המרידיאנים הגדולים ישנם עוד הרבה מאוד מרידיאנים יותר קטנים שתפקידם בעצם להביא את הצ'י לכל מקום בגוף. על גבי המרידיאנים נמצאות נקודות הדיקור.
 
 
נקודות הדיקור
 
קימות בגוף מאות נקודות דיקור. חלקן על גבי מרידיאנים וחלקן בנקודות מפתח אחרות. כמעט בכל מקום בגוף.
רוחבה של נקודת דיקור יכול לנוע בין 1-2 מילימטר ל 1-2 סנטימטר. מלבד רוחב הנקודה, לכל נקודה יש עומק נכון בתוך הגוף שאל העומק הזה מוחדרת המחט.
 
נקודות הדיקור מעבירות אינפורמציה. מען סוג של שפה שיש למטפל עם הגוף של המטופל: "תניע בבקשה את הצ'י", "תחזק בבקשה את הדם" או, " אנא, הפחת את כאב הראש".
 
מלבד התקשורת עם הגוף, הדיקור הסיני מחדיר צ'י אל גוף המטופל מהצ'י של המטפל וגם מהצ'י שנמצא באוויר דרך המחט שמשמשת כמו רדאר קולט אנרגיות. למרות שמבחינה פיזית הנקודות אינן נראות, ניתן מבחינה חשמלית למצוא אותן על ידי מד-מתח פשוט. במגע עם החיישן החשמלי במיקום המדויק של הנקודה, המתח יהיה גבוה יותר. 
 
 בזמן הדיקור המטפל מחדיר מחט במיקום המדויק של הנקודה, מעט הצידה לא ייתן את התוצאה הרצויה.
 גם לצורת הנחת המחטים יש חשיבות.
 
 
טכניקת הדיקור ומיומנות המטפל
 
מטפל מיומן יודע להשפיע על זרימת הצ'י בנקודה על ידי צורות שונות של עבודה עם המחט.
לדוגמא: זווית הדיקור- לכל מרידיאן יש כיוון זרימה, דיקור עם כיוון הזרימה יחזק את הצ'י ודיקור נגד כיוון הזרימה יפזר.
מלבד זאת יש חשיבות לזמן  הדיקור יחסית לנשימת המטופל, למהירות החדרת המחט, הוצאת המחט, עובי המחט ועוד.
גם כשהמחט נמצאת בתוך הגוף המטפל נוגע במחט, מזיז, מסובב עד שהמחט "מגיעה לצ'י".
כאשר המחט "מגיעה לצ'י" המטופל צריך להרגיש תחושה של זרם, חום, כאב עמום או כל תחושה אחרת שאיננה הדקירה של המחט. תחושה זו נקראת "דה צ'י" ומעידה על כך שהמחט במקום הנכון. מחקרים של אנשים שנדקרו תחת שיקוף של המוח מראים שכאשר מושג ה"דה צ'י", אזורים מסוימים במוח מגיבים. לכן תחושת ה"דה צ'י", חשובה כדי ליצור את אפקט הריפוי בגוף.
 
 
אז מה בעצם עושה הדיקור הסיני?
 
הצ'י אמור להיות כל הזמן בתנועה ובאיזון, ואם יש "פקקי תנועה" או "דרכים משובשות", שנקראים ברפואה הסינית- חסימות במרידיאנים אז מתחילות בעיות בגוף הפיזי.
 
בדיקור הסיני המחטים מפעילות את הצ'י על מנת להשיב את האיזון לגוף, לפתוח את "פקקי התנועה" ו"לתקן את הדרכים". הצ'י איננו רק אנרגיה המשמשת כ"דלק" לגוף,  אלא שלצ'י אינטליגנציה מיוחדת ואינפורמציה שהוא מעביר ממקום למקום בגוף. כך הוא משפיע הן על הגוף והן על הנפש.
 
מספר המחטים בכל טיפול יכול לנוע ממחט אחת ל- 20 ויותר.. תלוי בטכניקה שאיתה עובד המטפל.
 
 
איך מתבצע הטיפול?
 
הטיפול בדיקור סיני מתחיל באבחנה. על המטפל לבדוק את המטופל ולאתר את חוסר האיזון שקיים בגוף. בדרך כלל מסתמכים באבחון על בדיקת לשון, דופק, בדיקה של סימני הגוף ותשאול המטופל. המטפל יוכל להיעזר גם בבדיקות רפואיות מערביות. 
 
לאחר מכן המטופל שוכב על המיטה והמטפל מחדיר את המחטים. לא כדאי לפחד.. הפחד גורם להעלאת הרגישות של הגוף ולהגברה של הכאב. כאשר הפחד נעלם הכאב נעלם אף הוא. רק תחושת ה"דה צ'י" מורגשת, שוב יש חשיבות להרגשת ה"דה צ'י" כי זה מראה שהמחט במקום הנכון. 
 
על המטופל לשכב עם המחטים זמן שנע בין- 20 ל- 50 דקות, תלוי במצב המטופל. יתכן שהמטופל ירגיש כל מיני תחושת בגוף כמו זרמים או נימול. תחושות אלו נובעות משינויים אנרגטיים ובדרך כלל מלווה להן תחושת רגיעה.
בזמן שהמטופל שוכב עם המחטים המטפל יכול לעזוב את המטופל לנוח לבד או להישאר ולהמשיך לטפל במטופל בשיטות שונות כמו רייקי, תטא הילינג, דמיון מודרך או טווניא באזורים בהם אין מחטים.
 
 
מהירות ההחלמה
 
במקרים רבים תהיה הקלה כבר לאחר הנחת המחטים ולעיתים יש להמתין כמה ימים או להמשיך כמה טיפולים עד לשיפור. בכל מקרה לאחר 7-10 טיפולים, אם אין שינוי כדאי לבדוק עם המטפל שינוי טקטיקה. 
 
כמובן, שמהירות ההחלמה תלויה בבריאות וגיל המטופל ובסוג המחלה ממנה הוא סובל..
תדירות הטיפולים יכולה לנוע מ- 3 פעמים בשבוע במקרים האקוטיים לפעם בשבוע במצבים הכרוניים.
טיפולי תחזוקה יבואו לאחר שהמטופל הבריא ויכולים להיערך פעם בחודש על-מנת לשמר את האדם באיזון ובריאות.
 
יחד עם הדיקור הסיני מומלץ לשלב טכניקות ריפוי נוספות מהרפואה הסינית כמו טווינה, צמחי מרפא, ותזונה בהתאם למצב המטופל.
 
דיקור סיני היא שיטת טיפול מאוד יעילה, ללא תופעות לוואי, חומרים כימיים וכו', והיא מתאימה ומומלצת לכל מי שרוצה לטפל בכאב או מחלה ממנה הוא סובל או כרפואה מונעת לשמירה על הבריאות והאושר.
 

השיטה שלי- רפואה סינית משולבת

רפואה סינית משולבת בעצם משלבת בין כל ענפי הרפואה סינית העתיקה לבין דיקור סיני בשיטת האיזון יחד עם שיטת תטא הילינג ושיטות נוספות של עבודה ושחרור דפוסים מתת המודע.

האמונות, החוויות ודפוסי החשיבה נמצאים בתת מודע שלנו. הרפואה הסינית מסבירה שמבחינה פיזית הן שוכנות בגוף, באיברים הפנימיים, בשרירים עצמות גידים וכו'. הרפואה הסינית מסבירה כי למעשה 99%  מהמחלות הפנימיות נוצרות מרגשות ודפוסי חשיבה. הרגשות והדפוסים יוצרים חסימה בזרימת האנרגיה במרידיאנים (ערוצים בהם זורמת האנרגיה לאורך הגוף) ובהמשך יוצרים כאב או מחלה.

דיקור סיני פותח את החסימות הללו ומשיב את הזרימה התקינה לגוף. מטופלים מעידים על תחושה של זרימה בעת החדרת המחטים, זו נקודה פשוטה המעידה על פתיחה של חסימה. לעיתים חסימה אנרגטית תשתחרר  לאחר בפעם אחת של דיקור ולעיתים החסימה נפתחת ושוב נסגרת, זה תלוי במשך הזמן שהייתה החסימה והעוצמה שלה.

מאת: אלעד שלו.

 

 
למה לבוא לטיפול ברפואה סינית משולבת אצל אלעד שלו?
הטיפול ברפואה סינית משולבת, נוצר לאחר ניסיון רב שנים, והוא מאפשר לך תהליך ריפוי
עם תוצאות מידיות ועם זאת עמוק ואיכותי, תוך כדי התייחסות לרמות הפיזיות, הרגשיות והרוחניות שבך.
הטיפול מותאם אליך אישית לאחר אבחון מעמיק וכולל את השיטות: דיקור סיני בשיטת האיזון, תטא הילינג, צמחי מרפא, תזונה, טווינה ועוד.
רפואה סינית   צמחי מרפא   דיקור סיני   דיקור סיני בשיטת האיזון   טווינה   אבחנה ברפואה סינית   דיאטה הרזייה   מיגרנה
טיפול בכאב   פציאליס   חרדה   טחורים   פריצת דיסק   כאבי גב   קרוהן וקוליטיס   התעלה הקרפאלית
מערכת החיסון   בלוטת התריס   שפעת   הרפס   כתף קפואה   מעי רגיז   ברכיים   אסטמה
אנמיה   תסמונת קדם ווסתית   גיל המעבר   מרפק טניס   דורבן בעקב   קרע בגיד   פטריה בנרתיק   אלרגיה
פוריות   עצירות   פציעות ספורט   פיברומיאלגיה   צלילים עיליים   תטא הילינג
 
SHALEV אלעד שלו - האתר בתהליכי שידרוג, בקרוב האתר המשופר לנוחיותכם
לפניה טלפונית : 050-9095005 ניתן להשאיר הודעה מייל - info.shalevclinic@gmail.com